Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zalévání společného stromu

Společný strom je ukazatelem velikosti a kvality spolku farmářů. Jeho zaléváním lze získat sbírkové předměty, hotovost nebo xp.  Velmi výhodný je zalévání především pro členy spolku na nižších úrovních.

 

Jak ale zalévat Společný strom?

 

1)      Nejprve zalévám vlastní strom. To jde provést jen v případě, že je nad stromem ikonka oranžové konve.,

2)      po zalití vlastního stromu se zalévá strom ostatním hráčům spolku,

3)      klikneme na vlastní strom a objeví se kruh, který má nahoře kulatou ikonku s postavu. Na tu klikneme a dostaneme se do okna „Spolku farmářů“ s výčtem jednotlivých členů (podobně se do tohoto okna dostaneme kliknutím na ikonku „Funkce pro více hráčů“ – „Spolek farmářů“ – „Členové“),

4)      ve výčtu jednotlivých hráčů klineme na libovolného hráče (kromě sebe, my už máme přece strom zalitý) a následně klikneme na ikonku zelené šipky „Navštívit farmu“,

5)      předchozí okno se uzavře, ale na spodní liště se objeví menší tabulka s několika jmény hráčů. U těchto jmen jsou možné dva symboly: zelená „fajfka“ znamená, že je již strom od nás zalit, druhým symbolem je již známá oranžová konev, která značí, že strom je potřeba zalít,

6)      po kliknutí na jméno, u kterého je oranžová konev, budeme přesměrováni na farmu příslušného hráče a stejně jako u svého stromu zalijeme jeho strom. Takto postupujeme tak dlouho, než máme u všech jmen zelené „fajfky“.

 

Co získám za zalévání cizích stromů?

 

Za každé zalití stromu hráče našeho spolku získáme pro sebe 200 $.

 

Jak často musím zalévat?

 

Vlastní strom mohu zalít jedenkrát za 8 hodin, stromy hráčů spolku mohu zalít jedenkrát za 24 hodin. Je však třeba počítat s tím, že nesklizené stromy nemohu zalít. Je tedy lepší ostatní stromy kontrolovat alespoň ráno a večer.

 

Kdy mohu sklidit svůj strom?

 

Strom lze sklidit po jeho úplném zalití. To je různé podle velkosti spolku farmářů. Kolik zalití od ostatních hráčů ještě potřebuji (včetně doby do mého zalití) zjistím jednoduše tím, že nechám chvíli kurzor myši na obrázku stromu.

 

Jak zjistím, kdo mi už zalil strom?

 

Kliknu na obrázek stromu a vyberu kulatou ikonku s modrým písmenem i. V otevřeném okně vyberu záložku postavy s konví. Na pravé straně okna se objeví výčet hráčů, kteří již dnes můj strom zalili.